Odchudzanie to nie tylko jedzenie

Przeglądając w sieci krótkie poradniki dotyczące zagadnienia „jak szybko schudnąć”, łatwo można zauważyć, że wskazówki te w zdecydowanej większości przypadków dotyczą tylko i wyłącznie jedzenia. Jedz mniej, jedz wolniej, jedz rzadziej – rad tych jest tyle, że aż ciężko je zgromadzić w jednym miejscu. Problem w tym, że ludzie zbyt pobieżnie czytają artykuły przedstawiające sposoby na skuteczne odchudzanie. Bo i owszem, pokarmy odgrywają dużą rolę w procesie zrzucania wagi, jednak nie są jedynym zmartwieniem. Aby odchudzanie rzeczywiście przyniosło jakiekolwiek efekty, trzeba zreformować także przyjmowane na co dzień napoje.

Jak schudnąć? Pozbądź się kolorowych napojów

Rzadko kiedy zdarza się, że do obiadu, śniadania czy kolacji ludzie spożywają zdrowe napoje, bogate w sole mineralne. Zazwyczaj nikomu nie chce się poświęcać uwagi zwykłym płynom, przez co pokarm popijany jest przez kolorowe, smakowe wody gazowane czy soki z kartonów. Niestety takie działania nie sprzyjają odchudzaniu. Wystarczy wziąć pierwszą kolorową wodę z supermarketu i przeczytać jej skład, aby przekonać się, że jest to napój sztucznie barwiony. Zawiera niezliczone ilości barwników i substancji chemicznych, w tym estrów, które nadają ładny, przyjemny zapach. W rzeczywistości płyny te nie mają wartości odżywczych, lecz są pustymi kaloriami, gdyż nie brak w nich cukru lub innych substancji słodzących.

Pij dwa litry wody mineralnej dziennie

Jeśli procesowi odchudzania towarzyszą napoje słodzone, nie ma mocy o zrzuceniu wagi. Rozkładanie tłuszczy odbywa się tak naprawdę tylko i wyłącznie przy udziale wody. Jest to czysta chemia – reakcja nie dojdzie do skutku, jeśli woda nie zostanie dostarczona. Najlepiej więc codziennie spożywać około dwóch litrów jakościowej wody mineralnej z prawdziwych, czystych źródeł. Woda ta nie posiada żadnych substancji słodzących oraz składników konserwujących. Często jest także źródłem cennego błonnika, który pozwala poprawnie regulować proces metabolizmu, na którym to opiera się prawdziwie skuteczne odchudzanie.