Jakie diety są najpopularniejsze?

Skąd bierze się szeroko rozumiana popularność diet odchudzających? A no stąd, że tyjemy – mówiąc wprost. Wystarczy bowiem spojrzeć na wszystkie te sytuacje, w których nasze społeczeństwo dojada, zaniedbuje się, przestaje uprawiać aktywności fizyczne i ogólnie, pozyskuje dodatkowe kilogramy, aby zrozumieć, że mamy do czynienia z rzeczą arcypoważną. Czy da się natomiast temu zaradzić? Oczywiście, że tak, przynajmniej w wymiarze indywidualnym i do takowego chciejmy się dziś odwołać.

Co to jest dieta?

I tak oto po pierwsze, ale najważniejsze, odpowiedzmy sobie na to, czym diety odchudzające w ogóle są. Niewielu bowiem zna ich dokładną definicję, a szkoda, bo jest ona bardzo prosta i przejrzysta, a także potrafi naprawdę wiele wyjaśnić. Dowód? Proszę bardzo: dietą odchudzającą nazywamy taki sposób odżywiania, którego główne założenie stanowi zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Rozbudowując więc, gdy mówimy o dietach, mamy na myśli zmniejszenie kalorii w spożywanych pokarmach (w wymiarze codziennym), wyeliminowanie podjadania i innych, niebezpiecznych dla naszego ciała nawyków, a także właściwe łączenie poszczególnych składników. Diety odchudzające mogą być bardzo radykalne, jak na przykład dieta Dukana, ale i przyjemne w realizacji, jak na przykład dieta kapuściana. To, na którą my się zdecydujemy, uzależnione jest zaś od naszych indywidualnych preferencji, zdolności do mobilizacji i wielu innych czynników, dlatego warto je skrupulatnie przemyśleć i odnieść do swojej osoby.

Zasady typowych diet

Pomijając jednak, na którą zeń się zdecydujemy, diety funkcjonują na podobnych zasadach, takich jak zwiększenie ilości zjadanych owoców, zwiększenie ilości zjadanych warzyw, ograniczenie spożywania tłuszczu, ograniczenie spożywania węglowodanów, wyeliminowanie cukru i wielu innych, co trzeba mieć na uwadze. Dlaczego? A no dlatego, iż niektórzy myślą, że sięgną po takie jak właśnie wspomniana dieta Dukana czy dieta kapuściana, pomęczą się tydzień i osiągną oczekiwany rezultat. Tak nie jest, a wręcz przeciwnie. Po drugie natomiast, nawet niech nam do głowy nie przychodzi, że skorzystamy z jakiejkolwiek diety bez uprzedniego skonsultowania się z lekarzem. Dlaczego? A no dlatego, iż to właśnie wtedy będziemy najbardziej zagrożeni efektem jo-jo czy innymi tego typu konsekwencjami, których przecież nie chcemy.