Porównanie rodzajów diet odchudzających

Szczegółowo opracowane diety, wraz z jadłospisem, liczbą kalorii i wieloma dodatkowymi wskazówkami, dostępne są praktycznie wszędzie. Przeczytać o nich możemy w internecie i w specjalistycznej prasie, zaś półki księgarń uginają się od poradników proponujących zmianę stylu życia, sposobu jedzenia oraz opisujących różnego rodzaju diety odchudzające. Z jednej strony z problemem zbędnych kilogramów nie pozostajemy zatem sami, z drugiej mnogość źródeł może przyprawić o zawrót głowy. Jak rozróżnić między sobą rodzaje diet i dopasować tę, która akurat dla nas będzie najbardziej skuteczna? oczyszczanie 3

Przede wszystkim pamiętać na leży, że skuteczna dieta to taka dieta, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i wymogów każdego z nas. Oczywiście, istnieją produkty spożywcze, które w obiektywny sposób są zdrowe, niskokaloryczne i wskazane dla osób odchudzających się. Jednak wiele czynników musimy dopasować do siebie – po to, aby walka z kilogramami przyniosła rezultaty i w ogóle miała sens. Źle dobrana dieta może przyczynić się wyłącznie do frustracji i zniechęcenia.

Jakie czynniki brać pod uwagę? Przede wszystkim to, ile kilogramów chcemy zrzucić. Poważna różnica jest między sugerowanym jadłospisem dla tych, którzy chcą nieco „odświeżyć” ciało i pozbyć się 3-4 kilogramów na wiosnę, a dla tych, którzy całkowicie planują zmienić tryb życia i zejść z 90 kilogramów do 70-75.

Co więcej, skuteczna dieta Dukana – przepisy musi być dopasowana do naszego stylu życia. Tego, ile godzin i w jakich warunkach pracujemy, czy mamy możliwość na przekąszenie lekkiego posiłku co 3 godziny, czy też opcja ta w ogóle nie wchodzi w grę. Nie bez znaczenia są też środki finansowe, które możemy na odchudzanie przeznaczyć – niektóre diety proponują posiłki nie na naszą kieszeń, inne dostosować możemy do własnych warunków finansowych.

Pozostałymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, to stan naszego zdrowia (jeśli mamy np. anemię, z dietą musimy być ostrożni), to, czy nie jesteśmy na nic uczuleni itd. Dopiero po przeanalizowaniu wszelkich aspektów możemy mieć pewność, że dieta, na którą się decydujemy będzie właściwa dla nas.

 

Comments are closed.