Porównanie rodzajów diet odchudzających

Szczegółowo opracowane diety, wraz z jadłospisem, liczbą kalorii i wieloma dodatkowymi wskazówkami, dostępne są praktycznie wszędzie. Przeczytać o nich możemy w internecie i w specjalistycznej prasie, zaś półki księgarń uginają się od poradników proponujących zmianę stylu życia, sposobu jedzenia oraz opisujących różnego rodzaju diety odchudzające. Z jednej strony z problemem zbędnych kilogramów nie pozostajemy zatem sami, z drugiej mnogość źródeł może przyprawić o zawrót głowy. Jak rozróżnić między sobą rodzaje diet i dopasować tę, która akurat dla nas będzie najbardziej skuteczna? oczyszczanie 3

Przede wszystkim pamiętać na leży, że skuteczna dieta to taka dieta, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i wymogów każdego z nas. Oczywiście, istnieją produkty spożywcze, które w obiektywny sposób są zdrowe, niskokaloryczne i wskazane dla osób odchudzających się. Jednak wiele czynników musimy dopasować do siebie – po to, aby walka z kilogramami przyniosła rezultaty i w ogóle miała sens. Źle dobrana dieta może przyczynić się wyłącznie do frustracji i zniechęcenia.

Jakie czynniki brać pod uwagę? Przede wszystkim to, ile kilogramów chcemy zrzucić. Poważna różnica jest między sugerowanym jadłospisem dla tych, którzy chcą nieco „odświeżyć” ciało i pozbyć się 3-4 kilogramów na wiosnę, a dla tych, którzy całkowicie planują zmienić tryb życia i zejść z 90 kilogramów do 70-75.

Co więcej, skuteczna dieta Dukana – przepisy musi być dopasowana do naszego stylu życia. Tego, ile godzin i w jakich warunkach pracujemy, czy mamy możliwość na przekąszenie lekkiego posiłku co 3 godziny, czy też opcja ta w ogóle nie wchodzi w grę. Nie bez znaczenia są też środki finansowe, które możemy na odchudzanie przeznaczyć – niektóre diety proponują posiłki nie na naszą kieszeń, inne dostosować możemy do własnych warunków finansowych.

Pozostałymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, to stan naszego zdrowia (jeśli mamy np. anemię, z dietą musimy być ostrożni), to, czy nie jesteśmy na nic uczuleni itd. Dopiero po przeanalizowaniu wszelkich aspektów możemy mieć pewność, że dieta, na którą się decydujemy będzie właściwa dla nas.