Czy istnieje skuteczna dieta bez wyrzeczeń?

Nie da się ukryć, że środkach masowego przekazu coraz więcej czasu poświęca się zagadnieniom związanym z żywieniem. Niestety, ale spora część naszego społeczeństwa boryka się z nieprzyjemnym problemem w postaci nadwagi. W skrajnych przypadkach, wiele osób musi zmagać się z otyłością skutkującą poważnymi chorobami w dłuższej perspektywie czasu. Jednocześnie, mnóstwo osób chce poradzić sobie z tym problemem poprzez zmianę swoich nawyków żywieniowych.

Dietmap_artykul_zywnosc_eko

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, trzeba powiedzieć, że niestety nie ma takiej diety, która z jednej strony jest skuteczna, a z drugiej nie wiąże się z żadnymi wyrzeczeniami. Musimy to zapamiętać. Zrzucenie nawet kilku kilogramów wiąże się ze sporym poświęceniem.
Przykład efektywnej diety
Jeśli już decydujemy się na osiągnięcie optymalnej masy swojego ciała, warto wybrać takie nawyki żywieniowe, które z pewnością dadzą nam zadowalający efekt. Doskonałym przykładem jest dieta Dukana, która zdołała już pomóc niezliczonym osobom na całym świecie. Została ona opracowana przez francuskiego naukowca z zakresu medycyny żywienia, którego celem było opracowanie skutecznego, a jednocześnie bezpiecznego sposobu na odchudzanie. Zasady diety Dukana to przede wszystkim ograniczenie spożywania węglowodanów oraz tłuszczy. W zamian, do swojego codziennego jadłospisu wprowadza się ogromną ilość produktów białkowych, w szczególności w pierwszym etapie. Fazy diety Dukana układają się w ten sposób, że pierwsza z nich – uderzeniowa jest najbardziej restrykcyjna. To właśnie ona stosunkowo często powoduje, że ludzie rezygnują z tego sposobu na redukcję tkanki tłuszczowej. Już teraz poznaj fazy diety białkowej na tylkodukan.pl
Podsumowując, przepisy w diecie Dukana opierają się o produkty białkowe, a więc przede wszystkich niskotłuszczowe mięso – drób oraz ryby, jak również rośliny strączkowe czy nabiał. W kolejnych fazach diety wprowadza się także inne produkty, dzięki czemu nasz codzienny jadłospis może być znacznie bardziej zróżnicowany. Nie pozostaje nam nic innego, jak podjęcie próby zrzucenia zbędnych kilogramów.