Nowa wersja własnej sylwetki

Miliony ludzi na całym świecie co roku chcą schudnąć. Postanowienia noworoczne wielu z nas dotyczą w dużej mierze rozpoczęcia stałej aktywności fizycznej, pozbycia się tłuszczyku na udach lub brzuchu, czy po prostu poprawienie ogólnego wizerunku samego siebie. Skoro temat odchudzania wraca ciągle jak bumerang, a my nie potrafimy podjąć się go i doprowadzić do sfinalizowania, to coś jest nie tak, jak być powinno. Zastanawiające jest źródło kłopotów dotyczących tego, że, mimo iż spożywany tabletki odchudzające i odmawiamy sobie fast foodów czy słodyczy, to ciągle żyjemy z nadwagą. Nadwaga z kolei prowadzi do większego dyskomfortu psychicznego i tak kółko się zamyka, bo gdy jest nam źle, często sięgamy po ulubione i wysokokaloryczne jedzenie. Gdzie zatem tkwi problem?

oczyszczanie 3Trzeba rozpocząć od zaraz
Już na samym początku kłopotem może być fakt, że zbyt szczegółowo planujemy odchudzanie, zamiast po prostu się go podjąć. Nie trzeba wyszukanych przepisów absorbujących nasz czas. Na początek wystarczy świadome myślenie o tym, ile pokarmu dokładnie zjadamy. Zdanie sobie sprawy z tego, że zdecydowana większość z nas je po prostu za dużo, powinno uświadomić nam, że tu i teraz decydujemy o tym, czy dołożymy sobie dokładkę, czy z niej zrezygnujemy. Rzeczywistość jest brutalna – przekarmiamy samych siebie, prowadząc do rozszerzenia się żołądka, który z czasem może pochłaniać coraz więcej i więcej. A tego przecież nikt z nas nie chce! Zacznijmy od razu, a na pewno będzie lepiej.

Warto zachować uczciwość
Jeśli jesteśmy już na etapie, w którym świadomie decydujemy o tym, ile zjadamy posiłków dziennie i jakie to produkty są ich głównym udziałem, warto pomyśleć, by wesprzeć swój organizm, np. tym, że kupimy tabletki na odchudzanie. Trzeba pamiętać, że preparaty na odchudzanie 2015 są skuteczne tylko wtedy, kiedy my sami dokładamy starań, by zrzucić na wadze. Nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie pomogą, jeśli nie weźmiemy się w garść i nie rozpoczniemy uczciwej diety. Uczciwa dieta to taka, w której sami przed sobą odpowiadamy za to, co jemy i sami ponosimy konsekwencje naszych wyborów. Dobrych i złych.